ekampus

isimonersileriBu Uygulama JavaScript Uygulamasıdır Bilgileriniz Kayıt Edilmemektedir.

Rastgele Film Önerici
Sevmek mi? Sevilmek mi?

Sevmek mi? Sevilmek mi? Sizce hangisi önemli, sevilmek mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim düşüncem şu yönde; Bence, önemli olan sevmektir. Karşılık beklemeden, tertemiz sevmek. Bu her şey için geçerli aslında veya herkes için de diyebilirim. Yani söylemek istediğim karşındaki kim olursa olsun ne olursa olsun karşılıksız olarak sevmeliyiz.

Sevmek mi? Sevilmek mi? Sizce hangisi önemli, sevilmek mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim düşüncem şu yönde; Bence, önemli olan sevmektir. Karşılık beklemeden, tertemiz sevmek. Bu her şey için geçerli aslında veya herkes için de diyebilirim. Yani söylemek istediğim karşındaki kim olursa olsun ne olursa olsun karşılıksız olarak sevmeliyiz. Eğer karşılık beklersek hep hüsrana uğrayan kişi oluruz. Hani denilir ya “Yaratılanı sev yaratandan ötürü.” diye işte bu sözdeki gibi herkesi Allah için sevmeliyiz.

Bazı arkadaşlarım şöyle düşünüyor olabilir ki çoğu insan da böyle düşünüyor;  sevilmek daha önemli. Böyle düşünürsek sonumuz hep hüsranla biter. Önce biz emek vermeliyiz ki yani sevmeliyiz ki bizde sevilelim. Emek olmadan hiçbir şeyin olamadığı gibi bu durumda da aynı şekilde biz çaba göstermeliyiz önce, çabadan kastım sevmek elbette. Aksi takdirde ne yaparsak yapalım kendimizi sevdiremeyiz.

Farz edelim ki hayatınızda birinin olmasını istiyorsunuz. Ama şu anda öyle biri yok. Ve şöyle düşünüyorsunuz; Ben kimseye aşık olmayayım, kimseyi sevmeyeyim biri beni severse bende onu severim. Eğer böyle düşünürseniz yine hüsrana uğrayabilirsiniz. Çünkü sen bir çaba göstermiyorsun. Ortada emek yok, emek olmadığı için verim de olmaz. Şimdi şöyle düşünelim, her insan önce sevilmeyi beklerse ne olur? Cevap basit değil mi? Sevgisiz bir dünya olur, çünkü kimse karşılıksız olarak sevmediği için herkes sevilmeyi beklediği için böyle bir durum çıkar. Oysa herkes, önce “Sevmek” dese nasıl olur? Bu iki durum arasındaki fark ne kadar bariz değil mi?

Velhasıl önemli olan “Sevmek”tir. Ne diyor Yunus Emre; Sevelim, Sevilelim…

Yunus Emre, neden önce sevelim demiş. Çünkü sevmeden sevilmek olmaz.

 

Zaman ayırdığınız için teşekkürler…

Değerli yorumlarınızı esirgemeyin…Yazar: image/uyeResim/15fca55e63380d.png TRCodeRooTeR    Tarih: 2018-12-12 10:41:13   Görüntüleme: 2809   Yorum: 2

Benzer Popüler Yayınlarımızı da İnceleyin;


Bilmeden Yargılamak

Bilmeden yargılamak veya tanımadan yargılamak sizce doğru mu? Neden herkes tanımadığı insanları, bilmediği olayları yargılıyor. Bir insan birisinin sırf görünümü, kıyafetleri vb. yüzünden onun hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan onu yargılıyorlar.

yazar TRCodeRooTeR view 3269 comment 2
takvim 2018-03-21 01:55:58


Telefon Bağımlılığı

Teknoloji gün geçtikçe ilerliyor. Teknoloji ilerledikçe de bizi peşinden sürüklüyor. Artık herkesin elinde bir akıllı telefon var. Küçük bir bilgisayar, istediğimiz her şeyi telefondan yapabiliyoruz. Ancak telefon kullanımı konusunda çok aşırıya kaçıyoruz. Elimizden telefonu bırakmıyoruz.

yazar TRCodeRooTeR view 2426 comment 1
takvim 2018-05-05 05:26:48


İnsanları Tanımak

Bir insanı nasıl tanırsınız? En iyi şekilde onun nasıl bir insan olduğunu nasıl öğrenirsiniz? Konuşarak mı? Soru sorarak mı? Sizce, bu iki yöntemde bir insanı gerçekten tanıyabilir misiniz? 
"İnsan Ay' a benzer kimseye göstermediği karanlık bir yüzü vardır. " Sizce de bu söz doğru değil mi?

yazar TRCodeRooTeR view 2184 comment 2
takvim 2018-11-02 11:10:38
Yorumunuzu Bırakın

Adınız:
E-Mail:
Yorumunuz:


image/uyeResim/user.png sevenbiri Dedi ki;
26.11.2020 00:58:34

şimdikiler aksine sevilelim sonra sevelim diyorimage/uyeResim/user.png yunus Dedi ki;
17.05.2020 09:15:08

Sevelim Sevilelim ...
Copyright © 2017-2024 Designed By WebMaster All Rights Reserved.