ekampus

isimonersileriBu Uygulama JavaScript Uygulamasıdır Bilgileriniz Kayıt Edilmemektedir.

Rastgele Film Önerici
İŞİN EHLİ OLMAK

images.png
Bazı karşılaştığımız sorunlarda en mühim olan husus ne yapacağını iyi bilmektir. Eğer karşılaştığımız sorunda ne yapacağımızı bilmezsek boşuna vakit kaybetmiş ve çabalamış oluruz. İçinden çıkamadığımız sorunlarda illaki vardır ki yardım almakta şarttır. Bazı karşılaştığımız zorluklar göründüğünden basittir ancak üstesinden gelmenin yöntemini bilmediğimiz için gözümüzde büyütürüz. 

Bir fabrikadaki üretim hattında yer alan makinelerden biri arızalanınca iş yerindeki tüm üretim durmuş. Mevcut ustalar makineyi çalıştırmak için çok uğraşırlar, ancak ne yaptılarsa boşuna. Onarımı yapamazlar. Sonunda dışarıdan usta çağırırlar. Usta gelip makineyi inceler. Durumuna bakar. Sonra çantasından bir çekiç çıkarır. Elindeki çekiçle makineye yaklaşır. Makinenin belli bir noktasına çekiçle sert bir vuruş yapar. Makine hemen çalışmaya başlar ve hiç bir arıza olmamış gibi çalışmaya devam eder. Üretim yeniden başlar.
Uzman fabrikadan ayrıldıktan iki gün sonra faturasını gönderir: ''Hizmet bedeli karşılığı 1.000 TL.''
Fabrika müdürü faturaya çok kızar. Tepesi atar. Bir çekiç darbesi için 1.000 TL'yi çok bulur. Uzmandan ayrıntılı fatura göndermesini ister. Uzmanda bir gün sonra aşağıdaki ayrıntılı faturayı gönderir.
Makineye çekiçle vurma bedeli...................... 1 TL.
Nereye vuracağını bilme bedeli.....................999 TL.
Toplam.............................................................1000 TL.


Yazar: image/uyeResim/16094090113504.jpg Yaşar Yusuf MUTLU   Tarih: 2018-10-16 06:40:18   Görüntüleme: 1583   Yorum: 0

Benzer Popüler Yayınlarımızı da İnceleyin;


Bilmeden Yargılamak

Bilmeden yargılamak veya tanımadan yargılamak sizce doğru mu? Neden herkes tanımadığı insanları, bilmediği olayları yargılıyor. Bir insan birisinin sırf görünümü, kıyafetleri vb. yüzünden onun hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan onu yargılıyorlar.

yazar TRCodeRooTeR view 2544 comment 2
takvim 2018-03-21 01:55:58


Sevmek mi? Sevilmek mi?

Sevmek mi? Sevilmek mi? Sizce hangisi önemli, sevilmek mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim düşüncem şu yönde; Bence, önemli olan sevmektir. Karşılık beklemeden, tertemiz sevmek. Bu her şey için geçerli aslında veya herkes için de diyebilirim. Yani söylemek istediğim karşındaki kim olursa olsun ne olursa olsun karşılıksız olarak sevmeliyiz.

yazar TRCodeRooTeR view 2325 comment 2
takvim 2018-12-12 10:41:13


Telefon Bağımlılığı

Teknoloji gün geçtikçe ilerliyor. Teknoloji ilerledikçe de bizi peşinden sürüklüyor. Artık herkesin elinde bir akıllı telefon var. Küçük bir bilgisayar, istediğimiz her şeyi telefondan yapabiliyoruz. Ancak telefon kullanımı konusunda çok aşırıya kaçıyoruz. Elimizden telefonu bırakmıyoruz.

yazar TRCodeRooTeR view 2026 comment 1
takvim 2018-05-05 05:26:48
Yorumunuzu Bırakın

Adınız:
E-Mail:
Yorumunuz:Copyright © 2017-2021 Designed By WebMaster All Rights Reserved.