ekampus

isimonersileriBu Uygulama JavaScript Uygulamasıdır Bilgileriniz Kayıt Edilmemektedir.

Rastgele Film Önerici
Bir Dönemin Daha Sonuna Geldik

gazetemizdeki_kose_yazisina_nigde_universitesinden_ses_geldi_universitenin_adi_sehit_omer_halisdemir_universitesi_olarak_degistirildi_h2254_aa951.jpg

Daha dün gibi değil mi, yaşanan anılar gözlerimizin önünden film şeridi gibi akıp geçiyor değil mi ?


 Öncelikle Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nden bu yıl mezun olan arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve bundan sonra ki yaşamlarında başarılar dileyerek her şeyin gönüllerince olmasını temenni ediyorum.

Heyecanla başlar her dönem, ders seçimi, yeni dersler derken dönem başlıyor. İlk hafta ders olmaz yoklama alınmaz diyor kimimiz, kimimizde yok yazılmayalım devamsızlık dönemin sonunda lazım olacak mutlaka deyip ilk defa göreceğimiz derslerle karşılaşıyoruz. Kimimiz dersin adını bile ancak dönemin sonuna doğru öğrenmiş oluyor. Zaman ilerliyor ilerledikçe konular birikiyor, bazılarımız diyor ne ara işledik bu kadar konuyu, kimimiz de daha ne işledik ki hallederiz sıkıntı yok diyor ve vizeler gelmiş oluyor bir yandan kendi çapımızda ya not çıkartıyoruz ya da çevremizdeki değerli arkadaşlardan not istiyoruz ve zorlu mücadele  ilk sınavla başlıyor.

Kendimizi vizelerin ortasında bulduğumuzda çetin mücadele tüm hızıyla devam ederken bir yandan aldığımız notlarda açıklanıyor tabi bazı hocalarımız jet gibidir sınavın yapıldığı gün okur hatta sınavdan hemen sonra 2 saat içinde okuyup otomasyona giren hocalarımızda var, bazı hocalarımızda en az bir haftanın geçmesini bekleyip öyle girer notlarımızı. Kötüyse sonuç canımızı fazla sıkmayız aman final var hallederiz yaparız deriz kendi kendimize tesellimizi veririz. 

Zaman ilerledikçe, şu dönem bir bitseydi, bir tatil gelseydi istekleri zihnimizde filizlenmeye başlar. Nefes aldıkça geçiyor zaman, akıyor bildiğin, gümbür gümbür geliyor finaller. Kimilerimizde vizeden aldığımız yüksek notun güveni oluşuyor, kimimiz ise acayip çalışıyor haftalar öncesinden maratona hazırlanıyor. Bu hoca acaba ne soracak sorusu zihinlerimizde yer alırken hiç hal hatır sormayan arkadaşlarımızın kanka ne yapıyorsun, kardeşim nasılsın mesajları geliyor bir yandan da ve akabinde not çıkardın mı ne yapacağız bu sınavda sorusuyla burun buruna gelmiş oluyoruz. Sağ olsunlar hiç yoktan akıllarına geliyoruz sınav döneminde de olsa. Finaller bir futbol maçının ikinci yarısı misali birinci yarıda fark yediysen ikinci yarıda farkı kapatmalısın galip duruma geçmelisin bir an evvel. Bazı güzide arkadaşlarımız sınavdan önce der ki; sınava hiç hazır değilim ne yapacağız bilmiyorum der, bazı güzide arkadaşlarımızda hazırım ben hadi girip çıkalım şu sınavda bir geçsin der. Şu kesimde vardır; hiç çalışmadım deyip mükemmel notlar alan arkadaşlarımızda vardır onları ayrı ayrı tebrik ediyorum.  İşte en önemli fasıl dönem bitti sınavlar açıklandı ve ortalamamız oluştu ekilen mahsülün hasatı misali kimimiz yüksek ortalama derdindedir en az hedef 3.50'dir,  kimimiz  2.00 olsun geçeyim yeter deriz ancak ah şu FF harfleri, ah şu FD harfleri bunlar en tehlikeli harflerdir mutlaka büte girmeliyiz yoksa seneye almak zorunda kalacağız şunu da unutmayalım ortalamamız 2.00 altıysa birde DD veya DC düştüyse işte büt şimdi kaçılmaz deyip giriyoruz bütünlemelere. Artık hocaların elindeyiz, bütünlemede vize-final konularını mı sorar, yoksa sadece final konularından mı sorar, veyahut finalin aynısını mı sorar bilemiyoruz derken dönem tamamiyle son bulmuş oluyor. Valizimizi alıp yorucu bir dönemi, Niğde'yi geride bırakıp yaz tatilini geçireceğimiz yer için yolculuk başlamış oluyor. Böylece acısıyla, tatlısıyla bir dönemin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz.

İyi tatiller arkadaşlar.Yazar: image/uyeResim/16094090113504.jpg Yaşar Yusuf MUTLU   Tarih: 2018-06-09 09:39:39   Görüntüleme: 2131   Yorum: 0

Benzer Popüler Yayınlarımızı da İnceleyin;


Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 2016-2017 Bölümleri,Taban Puanları ve Tavan Puanları

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi' nin eski sınav sistemi olan YGS ve LYS ye göre olan taban - tavan puanları ve başarı sıralaması aşağıdaki gibidir.

yazar TRCodeRooTeR view 4574 comment 0
takvim 2017-12-13 08:17:58


omerhalisdemir.jpg

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Hakkında

Ömer Halisdemir Üniversitesi, Türkiye'nin Niğde ilinde bulunan bir devlet üniversitesi. 3 Temmuz 1992 tarih ve 3837 sayılı kanunun...

yazar TRCodeRooTeR view 2932 comment 0
takvim 2017-10-05 08:06:14


011220161219102919471.jpg

Ömer Halisdemir Kimdir?

1974 yılında Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde yedi çocuklu bir aileden gelen Ömer Halisdemir, çocukluğunu Niğde'nin Çukurkuyu beldesinde geçirmiştir.

yazar TRCodeRooTeR view 1917 comment 1
takvim 2017-10-02 09:15:54
Yorumunuzu Bırakın

Adınız:
E-Mail:
Yorumunuz:Copyright © 2017-2021 Designed By WebMaster All Rights Reserved.