ekampus

isimonersileriBu Uygulama JavaScript Uygulamasıdır Bilgileriniz Kayıt Edilmemektedir.

Rastgele Film Önerici
Telefon Bağımlılığı

Teknoloji gün geçtikçe ilerliyor. Teknoloji ilerledikçe de bizi peşinden sürüklüyor. Artık herkesin elinde bir akıllı telefon var. Küçük bir bilgisayar, istediğimiz her şeyi telefondan yapabiliyoruz. Ancak telefon kullanımı konusunda çok aşırıya kaçıyoruz. Elimizden telefonu bırakmıyoruz.

Teknoloji gün geçtikçe ilerliyor. Teknoloji ilerledikçe de bizi peşinden sürüklüyor. Artık herkesin elinde bir akıllı telefon var. Küçük bir bilgisayar, istediğimiz her şeyi telefondan yapabiliyoruz. Ancak telefon kullanımı konusunda çok aşırıya kaçıyoruz. Elimizden telefonu bırakmıyoruz. Telefon yanımızda olmayınca içimiz rahat etmiyor. Bizi bu hale nasıl getirdiler? Neden eskisi gibi birbirimizle sohbet etmek yerine, arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde dahi telefonlara gömülüp susuyoruz? Sanal alemdeki sosyal mecralarda sosyalleştiğimizi zannederken aslında gerçek hayatta asosyal oluyoruz. İnsanlar, başka insanları takip ediyor ve onların hayatlarına özeniyorlar. Bunu herkes bir başkasına uyguluyor. Hiç kimse hayatından memnun olmayıp başkasının yerinde olmak istiyor ve bu yüzden kendi hayatından nefret ediyor. Sosyal medyada takip ettiğimiz, bizi takip edenler veya arkadaş olarak eklediğimiz insanlarla gerçek hayatta konuşamıyoruz, yüz yüze bile bakamıyoruz. Oysa sosyal medyada birbirimizin paylaşımlarını beğeniyoruz veya yorum yapıyoruz. Bu durum gösteriyor ki aslında sosyalleşmiyor, aksine asosyalleşiyoruz.

Teknoloji gerektiğinde kullanıldığı zaman daha faydalı olmaz mı? Her an telefon kullanmak, insanın anı yaşamasına engel oluyor. Hayata başkalarının tasarlamış olduğu sahte bir pencereden bakıp, onların ceplerini dolduruyoruz. Her şeyin fotoğrafını çekmeye çalışıyoruz, anı yakalamaya ölümsüzleştirmeye çalışıyoruz ama bazı şeyleri ölümsüzleştirmek onların değerini azaltabilir. O anı kaydetmek yerine kendi gözlerimizle görerek anın tadını çıkarmak daha iyi olmaz mı? Artık gözümüzün önündeki bu sahte pencereleri kaldırıp dünyayı kendi gözlerimizle görmeliyiz, anı yaşamalıyız. 

Zaman ayırdığınız için teşekkürler...
Değerli yorumlarınızı esirgemeyin...Yazar: image/uyeResim/15fca55e63380d.png TRCodeRooTeR    Tarih: 2018-05-05 05:26:48   Görüntüleme: 2384   Yorum: 1

Benzer Popüler Yayınlarımızı da İnceleyin;


Bilmeden Yargılamak

Bilmeden yargılamak veya tanımadan yargılamak sizce doğru mu? Neden herkes tanımadığı insanları, bilmediği olayları yargılıyor. Bir insan birisinin sırf görünümü, kıyafetleri vb. yüzünden onun hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan onu yargılıyorlar.

yazar TRCodeRooTeR view 3226 comment 2
takvim 2018-03-21 01:55:58


Sevmek mi? Sevilmek mi?

Sevmek mi? Sevilmek mi? Sizce hangisi önemli, sevilmek mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim düşüncem şu yönde; Bence, önemli olan sevmektir. Karşılık beklemeden, tertemiz sevmek. Bu her şey için geçerli aslında veya herkes için de diyebilirim. Yani söylemek istediğim karşındaki kim olursa olsun ne olursa olsun karşılıksız olarak sevmeliyiz.

yazar TRCodeRooTeR view 2775 comment 2
takvim 2018-12-12 10:41:13


İnsanları Tanımak

Bir insanı nasıl tanırsınız? En iyi şekilde onun nasıl bir insan olduğunu nasıl öğrenirsiniz? Konuşarak mı? Soru sorarak mı? Sizce, bu iki yöntemde bir insanı gerçekten tanıyabilir misiniz? 
"İnsan Ay' a benzer kimseye göstermediği karanlık bir yüzü vardır. " Sizce de bu söz doğru değil mi?

yazar TRCodeRooTeR view 2148 comment 2
takvim 2018-11-02 11:10:38
Yorumunuzu Bırakın

Adınız:
E-Mail:
Yorumunuz:


image/uyeResim/user.png yfrfkuiwgo Dedi ki;
10.11.2020 07:48:25

Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?
Copyright © 2017-2024 Designed By WebMaster All Rights Reserved.