ekampus

isimonersileriBu Uygulama JavaScript Uygulamasıdır Bilgileriniz Kayıt Edilmemektedir.

Rastgele Film Önerici
Kimi Sevmeli

Sizce kimi sevmeliyiz? Nasıl birini sevmeliyiz? Kendimizi yanında rahat hissettiğimiz birini mi? Yoksa kendimizi onun sevebileceği bir insan gibi göstermeye çalışarak, yanında kendimiz olamadığımız birini mi? Gerçekten nasıl birini sevmeliyiz? Bilmiyorum bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Sizce kimi sevmeliyiz? Nasıl birini sevmeliyiz? Kendimizi yanında rahat hissettiğimiz birini mi? Yoksa kendimizi onun sevebileceği bir insan gibi göstermeye çalışarak, yanında kendimiz olamadığımız birini mi? Gerçekten nasıl birini sevmeliyiz? Bilmiyorum bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Ama benim düşüncem şu yönde; Bir insan kendini rahat hissettiği, özgür hissettiği, kendini kısıtlamadığı yani aslında yapmadığı davranışları sırf O beğensin bana ilgi duysun diye yapmadığı, kendini çocuk gibi hissettiği ve O’ nun yanında doğal olabildiği bir insanı sevmesi ve O’ nunla hayatını sürdürmesi daha mantıklı değil mi? Eğer böyle birisi ile beraberseniz zaten mutlu hissedersiniz. İnsan çocukluğunu özler ve her insanın yanında kendini rahat hissetmediği için çocuk gibi hissetmez, özgür ve rahat hissedemez. Kendinizi O’ nun yanında çocuk gibi hissedebiliyorsanız birlikte yapamayacağınız şey yoktur.

Peki ya tam tersi ise kendinizi O’nun yanında özgür, rahat hissedemiyorsanız, düşünsenize ömrünüz boyunca rol yapmak zorunda kalacaksınız veya dayanamayıp rol yapmaya son verdiğinizde işler sarpa saracak ileride belki evliliğiniz bile bitecek. Kimse böyle bir şey olmasını elbette ki istemez. Bunun için önlemi en başta almak daha doğru olmaz mı?

Aslında şu bir gerçek ki herkesin kendini çocuk gibi özgür ve rahat hissedebileceği bir insan vardır ancak O’ nu bulmak önemlidir.

 

Zaman ayırdığınız için teşekkürler…

Değerli yorumlarınızı esirgemeyin…Yazar: image/uyeResim/15fca55e63380d.png TRCodeRooTeR    Tarih: 2018-04-20 10:16:50   Görüntüleme: 1988   Yorum: 0

Benzer Popüler Yayınlarımızı da İnceleyin;


Bilmeden Yargılamak

Bilmeden yargılamak veya tanımadan yargılamak sizce doğru mu? Neden herkes tanımadığı insanları, bilmediği olayları yargılıyor. Bir insan birisinin sırf görünümü, kıyafetleri vb. yüzünden onun hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan onu yargılıyorlar.

yazar TRCodeRooTeR view 3226 comment 2
takvim 2018-03-21 01:55:58


Sevmek mi? Sevilmek mi?

Sevmek mi? Sevilmek mi? Sizce hangisi önemli, sevilmek mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim düşüncem şu yönde; Bence, önemli olan sevmektir. Karşılık beklemeden, tertemiz sevmek. Bu her şey için geçerli aslında veya herkes için de diyebilirim. Yani söylemek istediğim karşındaki kim olursa olsun ne olursa olsun karşılıksız olarak sevmeliyiz.

yazar TRCodeRooTeR view 2775 comment 2
takvim 2018-12-12 10:41:13


Telefon Bağımlılığı

Teknoloji gün geçtikçe ilerliyor. Teknoloji ilerledikçe de bizi peşinden sürüklüyor. Artık herkesin elinde bir akıllı telefon var. Küçük bir bilgisayar, istediğimiz her şeyi telefondan yapabiliyoruz. Ancak telefon kullanımı konusunda çok aşırıya kaçıyoruz. Elimizden telefonu bırakmıyoruz.

yazar TRCodeRooTeR view 2384 comment 1
takvim 2018-05-05 05:26:48
Yorumunuzu Bırakın

Adınız:
E-Mail:
Yorumunuz:Copyright © 2017-2024 Designed By WebMaster All Rights Reserved.