ekampus

isimonersileriBu Uygulama JavaScript Uygulamasıdır Bilgileriniz Kayıt Edilmemektedir.

Rastgele Film Önerici
Bilmeden Yargılamak

Bilmeden yargılamak veya tanımadan yargılamak sizce doğru mu? Neden herkes tanımadığı insanları, bilmediği olayları yargılıyor. Bir insan birisinin sırf görünümü, kıyafetleri vb. yüzünden onun hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan onu yargılıyorlar.

Bilmeden yargılamak veya tanımadan yargılamak sizce doğru mu? Neden herkes tanımadığı insanları, bilmediği olayları yargılıyor. Bir insan birisinin sırf görünümü, kıyafetleri vb. yüzünden onun hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan onu yargılıyorlar. Bir kişinin nasıl bir insan olduğunu iyi veya kötü, tanımadan karar vermek sizce doğru bir davranış mı? Veya bir olay hakkında bilgi sahibi olmadığı halde bir kişinin kafasına göre yorum yapması doğru bir davranış mı? İnsanları tanımak için önce onlarla konuşmak onları bu şekilde anlayıp, o kişi hakkında bilgi sahibi olduktan sonra hakkındaki düşüncelerinizi ya da yargılarınızı dile getirmek daha doğru olmaz mı? Önce fikir sahibi olmak gerekir ki olaylar veya kişiler hakkında doğru yargılara varabilelim. Olaylardaki yanlış yargılarınız kendi hayatlarınızı etkiler. Olayları gördüğünüz gibi yorumlamak her zaman doğru olmayabilir. Önce konuşmak ve olayların ne olduğunu anlamak en mantıklı olan davranıştır. Aksi takdirde kaybetmek istemediğiniz şeyleri kaybetmenize yol açabilir. Her olay karşısında mantıklı davranış sergilemek en doğrusudur. 

yargilamak

İnsanların görünümleri, kıyafetleri veya davranışları sizin hoşunuza gitmiyor olabilir. Ancak onu tanımadan o kötü birisi de diyemezsiniz. O kişiyi elbetteki sevmek zorunda değilsiniz. Lakin insanlara saygı göstermek zorundasınız. Birinin bazı davranışları rahatsız edici geliyorsa ve insanların da bundan rahatsız olduğunu düşünüyorsanız o kişiyle konuşup davranışının yanlış olduğunu anlatmak daha doğru değil mi? Yani kısacası insanları veya herhangi bir olayı, hakkında bilgi sahibi olmadan yargılamamalıyız. 

Zaman ayırdığınız için teşekkürler. 
Değerli yorumlarınızı esirgemeyin...


Yazar: image/uyeResim/15fca55e63380d.png TRCodeRooTeR    Tarih: 2018-03-21 01:55:58   Görüntüleme: 2520   Yorum: 2

Benzer Popüler Yayınlarımızı da İnceleyin;


Sevmek mi? Sevilmek mi?

Sevmek mi? Sevilmek mi? Sizce hangisi önemli, sevilmek mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim düşüncem şu yönde; Bence, önemli olan sevmektir. Karşılık beklemeden, tertemiz sevmek. Bu her şey için geçerli aslında veya herkes için de diyebilirim. Yani söylemek istediğim karşındaki kim olursa olsun ne olursa olsun karşılıksız olarak sevmeliyiz.

yazar TRCodeRooTeR view 2298 comment 2
takvim 2018-12-12 10:41:13


Telefon Bağımlılığı

Teknoloji gün geçtikçe ilerliyor. Teknoloji ilerledikçe de bizi peşinden sürüklüyor. Artık herkesin elinde bir akıllı telefon var. Küçük bir bilgisayar, istediğimiz her şeyi telefondan yapabiliyoruz. Ancak telefon kullanımı konusunda çok aşırıya kaçıyoruz. Elimizden telefonu bırakmıyoruz.

yazar TRCodeRooTeR view 2008 comment 1
takvim 2018-05-05 05:26:48


İnsanları Tanımak

Bir insanı nasıl tanırsınız? En iyi şekilde onun nasıl bir insan olduğunu nasıl öğrenirsiniz? Konuşarak mı? Soru sorarak mı? Sizce, bu iki yöntemde bir insanı gerçekten tanıyabilir misiniz? 
"İnsan Ay' a benzer kimseye göstermediği karanlık bir yüzü vardır. " Sizce de bu söz doğru değil mi?

yazar TRCodeRooTeR view 1753 comment 2
takvim 2018-11-02 11:10:38
Yorumunuzu Bırakın

Adınız:
E-Mail:
Yorumunuz:


image/uyeResim/user.png Düşünceli Dedi ki;
14.05.2020 02:13:02

İnsanları durmadan yargılamak sadece bize zarar verir.. O yüzden hiçbir şekilde kimseyi yargılamayın..image/uyeResim/15abd3a7e315dd.jpg Hüseyin Kızılay Dedi ki;
29.03.2018 19:14:36

Aynen ön yargılı olmamamiz lazim
Copyright © 2017-2021 Designed By WebMaster All Rights Reserved.