ekampus

isimonersileriBu Uygulama JavaScript Uygulamasıdır Bilgileriniz Kayıt Edilmemektedir.

Rastgele Film Önerici
Programlama ve Yazılım Nedir?

1483725143.jpg
Programlama günümüz Teknolojisi için artık önemli bir unsur haline geldi. Hayatımızı kolaylaştıran tüm cihazlarda ve makinelerde yazılımlar bulunmaktadır.

Programlama günümüz Teknolojisi için artık önemli bir unsur haline geldi. Hayatımızı kolaylaştıran tüm cihazlarda ve makinelerde yazılımlar bulunmaktadır. Bu yazılımlar olmadan cihazları yönetemeyiz. Programlama dilleri sayesinde komutları makinelerin algılayabileceği 0 ve 1 lerden oluşan elektrik sinyallerine çeviren programlar geliştirildi. Bilgisayarlar ikilik sistemden anlarlar. Sıfır(0) elektrik sinyali yok, Bir(1) ise elektrik sinyalinin olduğunu belirtir.
Aslında bir bilgisayar bizim ne yaptığımızı anlamaz. Mesela klavyeden bir tuşa bastığımızda bilgisayardaki o tuşla ilgili bir komut çalışıyor ve ekrana o komutun içerisindeki harf piksellerle ekranda beliriyor. Bizim yazdığımız kodları kendi anlayacağı dile çeviriyor(0 ve 1). Diğer cihazlarda bu mantıkla çalışmaktadır. Geleceğin mesleklerinden birisi Programcılık ve Yazılımdır.
   Programlama ve Yazılım alanına bir ilginiz varsa bu alanda kendinizi geliştirmeye bakın ancak bu şekilde başarı elde edilebilir. Bu aslında tüm meslekler için geçerlidir. Herkes kendini bölümünde geliştirmeli ve o konuda en iyi olmaya çalışmalıdır.
  
   Bilişim dünyasını seviyorsanız, kodlar da ilginizi çekmeyi başarmıştır. Kodlar yazıp programlar yapmak istersiniz ancak bu olay bir anda gerçekleşmez. Sabırlı olmak gerekir. Kodlamanın mantığını anlamak gerekir. Kafamıza göre kodları sıralayarak bir şey yapamayız. Öncelikle programlarla matematiksel işlemleri yaptırarak olayı kavramamız gerekir. Matematikle aranız pek iyi değilse programlama da biraz sıkıntı çekebilirsiniz. Çünkü çoğu işlemler matematik formülleri gerektiriyor. Ama formülleri bulup programa da ekleyebiliriz. İlk başlarda hevesiniz kırılabilir. Programı yazıyorum hata veriyor ve hataları çözemiyorum diyebilirsiniz ama bu pes etmeniz anlamına gelmez. Deneyim kazandıkça ileride alabileceğiniz hataları giderebilirsiniz. İyi bir programcı programlama yapabilmeli ve hataları çözebilmelidir.

Yazar: image/uyeResim/15fca55e63380d.png TRCodeRooTeR    Tarih: 2018-02-16 07:25:20   Görüntüleme: 1552   Yorum: 0

Benzer Popüler Yayınlarımızı da İnceleyin;


dunya-ve-gunes-sistemi.jpg

Yer Çekimi Bütün Gezegenlerde Aynı mıdır ?

Her gezegende yer çekimi vardır. Yani her gezegen, üzerindeki maddeleri kendine çekmektedir. Peki, biz Mars'a ya da Jupiter'e yolculuk yapsak ne olurdu?

yazar Yaşar Yusuf MUTLU view 2854 comment 1
takvim 2018-05-26 04:48:12


Yapay Zeka Nedir?

Yapay Zeka, insanın düşünme yöntemlerini analiz ederek bunların benzeri yapay yönergeleri geliştirmeye çalışmaktır. Bir bakış açısına göre,programlanmış bir bilgisayarın düşünme girişimi gibi görünse de bu tanımlar günümüzde hızla değişmekte,öğrenebilen ve gelecekte insan zekâsından bağımsız gelişebilecek bir yapay zekâ kavramına doğru yeni yönelimler oluşmaktadır.

yazar TRCodeRooTeR view 1635 comment 1
takvim 2018-02-16 07:32:11


RENKLERIN.jpg

Renklerin İnsan Psikolojisine Etkisi

Renklerin antik çağlardan beri çok katmanlı anlamları olmuştur. Fizyolojik ve psikolojik olarak kullandığımız renkler bizim durumumuzu ortaya koyar ve bizi etkiler. Hatta çalışma ortamında seçilen renkler çalışanların verimini bile etkilemektedir.İnsanları yapacağımız grafik çalışmaları ile etkilemek istiyorsak bunun yolu renklerin insanlar üzerindeki psikolojik etkisini bilmekten geçer.

yazar Gizem Güvenç view 1570 comment 1
takvim 2019-02-17 04:18:05
Yorumunuzu Bırakın

Adınız:
E-Mail:
Yorumunuz:Copyright © 2017-2021 Designed By WebMaster All Rights Reserved.