ekampus

isimonersileriBu Uygulama JavaScript Uygulamasıdır Bilgileriniz Kayıt Edilmemektedir.

Rastgele Film Önerici
Gençliğimiz nereye gidiyor? - İnsanlığımız nereye gidiyor?

Gençliğimiz nereye gidiyor? Bu sorumuzun cevabını uzun uzun düşünmek gerekir. Aslında sorumuz “İnsanlığımız nereye gidiyor?” da olabilir. Hiç düşündünüz mü? Neden benliğimizi kaybediyor ve kültürümüzden hızla uzaklaşıyoruz? Buna ne sebep oluyor? Teknoloji mi ya da yetişme tarzımız mı?

Gençliğimiz nereye gidiyor? Bu sorumuzun cevabını uzun uzun düşünmek gerekir. Aslında sorumuz “İnsanlığımız nereye gidiyor?” da olabilir. Hiç düşündünüz mü? Neden benliğimizi kaybediyor ve kültürümüzden hızla uzaklaşıyoruz? Buna ne sebep oluyor? Teknoloji mi ya da yetişme tarzımız mı? Bence ikisi de bu konuda etkin rol oynamakta. Öncelikle yetiştiğimiz ortam, insanlara karşı davranışlarımız, onlarla konuşma şeklimiz bizi etkiliyor. Bunun üstüne biraz da teknoloji eklenince kendimizi kaybediyor olabiliriz. Teknolojiden kastım tabi ki internet ortamı, sosyal medya platformları, filmler vs. gibi sayabiliriz. Belki de bizi en çok değiştiren şeylerden birisi yabancı filmler olabilir. Çünkü insanlar özeniyor. Filmlerdeki hayatı yaşamak, onlar gibi davranmak istiyorlar. Bu da bizi özümüzden uzaklaştırmaya başlıyor. Yaşam tarzımızı onlara benzetmeye çalışıyoruz, onlar gibi giyiniyor, onlar gibi davranıyoruz.

Yabancı toplumlarda genel olarak bizim kültürümüzdeki gibi insanlara saygı, aile ilişkileri vb. yapılar bozuk durumdadır. Ve aynı şeyi özendirme yoluyla bizlere aktarmaya çalışıyorlar. Milli duygularımızı, aile bağlarımızı, insan ilişkilerimizi bozmaya ve yozlaştırmaya çalışıyorlar. İnsanlara karşı vicdani duygularımızı bizden almaya çalışıyorlar. Bir örnek verelim. Mesela halk otobüslerinde büyüklerimize, hamile ve engelli insanlara yer vermemiz gerekir. Lakin bizden bu davranışları bile neredeyse aldılar. İnsanlar artık bencilce davranıp kimseyi umursamıyor. Bunun gibi çok örnek verebiliriz ama gerek yok. Bu tür hatalı davranışlarımızı bulup düzeltmek gerekir. Duyarlı bir insan olmamız gerekir. Gereksiz batı özentisinden uzaklaşmamız gerekir.

Bizim titreyip kendimize gelmemiz, benliğimize, özümüze, kültürümüze, vatanımıza ve milletimize sahip çıkmamız gerekiyor.

Vakit ayırdığınız için teşekkürler…

Değerli yorumlarınızı esirgemeyin…Yazar: image/uyeResim/15fca55e63380d.png TRCodeRooTeR    Tarih: 2018-02-14 09:08:29   Görüntüleme: 1643   Yorum: 0

Benzer Popüler Yayınlarımızı da İnceleyin;


Bilmeden Yargılamak

Bilmeden yargılamak veya tanımadan yargılamak sizce doğru mu? Neden herkes tanımadığı insanları, bilmediği olayları yargılıyor. Bir insan birisinin sırf görünümü, kıyafetleri vb. yüzünden onun hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan onu yargılıyorlar.

yazar TRCodeRooTeR view 2488 comment 2
takvim 2018-03-21 01:55:58


Sevmek mi? Sevilmek mi?

Sevmek mi? Sevilmek mi? Sizce hangisi önemli, sevilmek mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim düşüncem şu yönde; Bence, önemli olan sevmektir. Karşılık beklemeden, tertemiz sevmek. Bu her şey için geçerli aslında veya herkes için de diyebilirim. Yani söylemek istediğim karşındaki kim olursa olsun ne olursa olsun karşılıksız olarak sevmeliyiz.

yazar TRCodeRooTeR view 2265 comment 2
takvim 2018-12-12 10:41:13


Telefon Bağımlılığı

Teknoloji gün geçtikçe ilerliyor. Teknoloji ilerledikçe de bizi peşinden sürüklüyor. Artık herkesin elinde bir akıllı telefon var. Küçük bir bilgisayar, istediğimiz her şeyi telefondan yapabiliyoruz. Ancak telefon kullanımı konusunda çok aşırıya kaçıyoruz. Elimizden telefonu bırakmıyoruz.

yazar TRCodeRooTeR view 1988 comment 1
takvim 2018-05-05 05:26:48
Yorumunuzu Bırakın

Adınız:
E-Mail:
Yorumunuz:Copyright © 2017-2021 Designed By WebMaster All Rights Reserved.