ekampus

isimonersileriBu Uygulama JavaScript Uygulamasıdır Bilgileriniz Kayıt Edilmemektedir.

Rastgele Film Önerici
BURÇLAR VE ÖZELLİKLERİ

Astrolojide 12 güneş burcu vardır. Burçlar sizin karakteriniz iş hayatınız kariyeriniz nelerden hoşlandığınız uğurlu sayılarınız hatta sağlığınız hakkında bile geniş bilgiler sunar. Aşağıdan kendi burcunuzu bularak burçların özelliklerine kolayca ulaşabilirsiniz.


BURÇLAR VE ÖZELLİKLERİ

     Astrolojide 12 güneş burcu vardır. Burçlar sizin karakteriniz iş hayatınız kariyeriniz nelerden hoşlandığınız uğurlu sayılarınız hatta sağlığınız hakkında bile geniş bilgiler sunar. Aşağıdan kendi burcunuzu bularak burçların özelliklerine kolayca ulaşabilirsiniz.


Burçlar 

KOÇ BURCU (21 MART-20 NİSAN)

 Koç burçları atletik özellikleri ve doğuştan liderlikleri ile dikkat çeken bir burçtur. Özellikle altıncı hislerini geliştirirler ise hissiyatları çok kuvvetli olur. Ateş elementinin yönetiminde olan Koç burçları gündelik hayatlarında da oldukça aktif bir düzen tercih ederler. Sportif faaliyetlerde rahatlıkla baş gösterebilirsiniz. Yalnızca uzak durmanız gereken özeliğiniz bencil yapınızdan arınarak daha verici bir hale gelmeniz, sizin ve arkadaş çevreniz için daha olumlu olacaktır. Ayrıca arkadaş çevreniz arasında oldukça özgüvenli yapınız, sizi her ortamda daha çekici kılmaktadır. Size yapılan herhangi bir yanlışta ise hemen hakkınızı savunur ve gereken cevabı verirsiniz. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’tır. Mars gezegeni ise savaşları ve motivasyonu anlatır. Yöneticinizin Mars olması da sizlere, inandığınız şey için sonuna kadar mücadele edeceğinizi ve bu yolda önünüze çıkan her türlü engeli büyük bir motivasyon ile aşabileceğinizi gösterir.

                                                                             BOĞA BURCU(21 NİSAN-21 MAYIS)
 Boğa burçları zevklerine düşkünlükleri ve kaliteden anlayışları ile ünlüdürler. Kendilerini ve zevklerini oldukça iyi tanıyan boğalar için karar vermek biraz zordur. Ancak herhangi birisinde ya da herhangi bir işte karar verirlerse yollarından onları kimse vazgeçiremez. Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs olduğundan güzellik ve keyif onlar için gerçekten önemlidir. Materyal bu dünyada biraz da materyalist bir akla sahiptirler. Bu düşünce de onları dünyada var olan somut şeylere daha çok yönlendirir. Boğa burçları aynı zamanda inatçılıkları ile meşhurdurlar. Hemen kolayca öfkelenen burçlardan değildirler. Ancak gerçekten öfkelendiklerinde kimse onları tanıyamaz. Ayrıca haritasında fazlaca Boğa özelliği taşıyan insanların şarkı söyleme konusunda çok yetenekliği olduğu görülmüştür.
 
                                                                           İKİZLER BURCU(22 MAYIS-22 HAZİRAN)
İkizler burcu keskin zekası ve konuşmaları ile ünlüdür. Onlar, tatlı dilleri ve hızlı anlama kabiliyetleri ile pek çok işi arkadaşlarına oranla daha hızlı teslim ederler. Akılları çok fazla hızlı çalıştığı için pek çok fikri aynı anda işleme sokarlar. Bu da onların fikirlerini karşı taraf için epey anlaşılmaz ve karışık kılar. Ancak bir işi tamamlama konusunda çok fazla istikrarlı değildirler. Herkes, İkizler burcunu çift kişilikli algılasa da aslında bu pek de doğru değildir. Çünkü İkizler burcu çabuk değişimi sever. Aklı geliştikçe, kişiliği de doğru orantılı olarak hızlı değişir. Tatlı dilli ikizler burcu, yazma konusunda da oldukça ustadır. İletişim ve haberleşme onun için oldukça önemlidir. Sık sık kısa tatillere çıkmak ve yeni insanlarla iletişime geçme konusunda da ustadırlar. Kardeşleri ile araları oldukça samimidir.
 
                                                                      YENGEÇ BURCU (23 HAZİRAN-22 TEMMUZ)
 Yengeç burcu korumacı ve çekingen yapısı ile ünlüdür. Yengeç burçları çok fazla yenilikten hoşlanmazlar. Çoğu zaman çok fazla eskiyi hatırlayıp bunu hiç beklemediğiniz bir anda ortaya koyup size küsebilirler. Hassas yapıları, onları ideal anne-baba yapmaktadır. İyi yemek pişirme kabiliyetleri ve evde zaman geçirmeyi seven Yengeç burçları, yuvasına ve ailesine çok fazla düşkündür.  Bu burçtan bir arkadaşınız olsun istiyorsanız eğer epey uğraşmanız gerekecektir. Çünkü Yengeç burçlarının gerçekten bir insanı hayatlarına tam anlamıyla alıp kabul etmesi biraz zaman almaktadır. Ancak sizi bir kere kabul etmiş ve sevmiş bir Yengeç burcu daha sonrasında size oldukça sadık ve korumacı bir yapıda olacaktır. Fazlaca eskiye bağlı olduklarından hemen bir ilişkiyi bitirmeleri zordur. Yönetici gezegeni ay olduğundan dolayı ise duygu durumu çok çabuk değişebilir.
 
                                                                      ASLAN BURCU (23 TEMMUZ-22 AĞUSTOS)
 Aslan burcu üstün rol kabiliyeti yetenekleri ile ünlüdürler. Kalabalık ortamlarda çoğu zaman dikkatleri üzerlerine toplayan Aslan burçları, sıkılmadan ve utanmadan kabiliyetlerini sergilemekten çekinmezler. Sahne önündeki melekler onlar için biçilmiş kaftandır. Aslında onlar için kendileri özeldir ve daima kral ve kraliçe gibi davranılmayı beklerler. Ayrıca gururları da çok yüksek olan Aslan burçları, kırıldıkları bir konuda asla geri adım atmazlar. Hatalarını kabul edip özür dilemek onlar için epey zordur. Aslan burçları özellikle çocuklar ile çok iyi anlaşır ve kendi içlerinde de çocuksu bir yapı vardır.
 
                                                                     BAŞAK BURCU  (23 AĞUSTOS-22 EYLÜL)
 Başak burçları titizlikleri ve detaycılıkları ile ünlüdürler. Çok fazla göz önünde olmaktan hoşlanmayan ve sitilinde dahi daima sade yaklaşımı olan Başak burçları için minimalist bir hayat oldukça uygundur. Sağlık konusunda aşırı evhamları olan Başaklar düzenli ve sağlıklı olmaya önem gösterirler. Aşırı duygusal olamamaları yüzünden parterleri kendilerinden şikayetçi olabilirler. Ancak tipik bir Başak burcu derin duyguların mantıklılığını sorgular ve gerçekçi bir düşünce ile konuyu ele alır. Her detay onlar için önemlidir, çıkan aksaklıkları çok iyi yönetebilirler. İş arkadaşları ile araları, uzun süreler çalışmaktan hoşlandıkları için daima iyidir. Yönetici gezegenleri Merkür olduğundan iletişim, tıpkı İkizler burçları gibi başaklar için de çok önemlidir. Eğer bir Başak burcu depresyonda ise ya da aklı karışık ise evine bakmanız yeterli olacaktır. Çünkü büyük bir ihtimalle karışık bir ev ile karşılaşacaksınızdır.
 
                                                                    TERAZİ BURCU (23 EYLÜL- 22 EKİM)
 Aşk kuşları olan Terazi burçları için her türlü ikili ilişkiler önemlidir. Karşı taraf ile olan iletişim ve alışveriş sayesinde kendilerini tamamlanmış hissederler. Doğal olarak da yalnızlıktan çok fazla hoşlanmazlar. Denge onlar için önemlidir. Fakat her şeyi dengede tutacağım derken, asıl kendi terazilerini şaşırabilirler. Ama konu adalete geldiğinde ise keskin bir yapıları vardır ve kesinlikle adaletsizliğe katlanamazlar. Bu sebeple de çevrenlerinde çok fazla düşmanları olabilir. Her Terazi burcu için güzellik ve sanat çok önemlidir. Yönetici gezegenleri Venüs olduğundan, hayattan nasıl keyif alabileceklerini iyi bilirler. Terazi burçları evliliğe de tıpkı bir denge oyunu olarak bakarlar ve özel hayatlarında da bu dengeyi tutturmaya çalışırlar. Ayrıca Terazi burçları sanat alanlarında oldukça başarılı olabilirler.
 
                                                                  AKREP BURCU (23 EKİM- 21 KASIM)
 Akrep burçları genel olarak seksilikleri ile toplumda dikkat çekerler. Bu burçtan olan insanlar için cinsellik oldukça önemli ve hassas bir konudur. Partnerlerini seçerlerken cinsellik yine önemlidir. Akrep burçlarının daima saklayacakları sırları olur. Herhangi bir Akrep burcu ile yeterince yakın arkadaşsanız, Akrep burçlarının sizin bile hala bilmediğiniz sırları olduğunu bilirsiniz. Mistik, ezoterik konular da onun fazla miktarda ilgisini çekmektedir. Derinliği olmayan ve yüzeysel insanlardan hoşlanmazlar. Onlar için dünyadaki materyaller çok fazla önemli değildir. Ancak hem duyguda hem de ceplerinde gerçekten bir Akrep vardır. Fazlaca yakınlaştığınızda kıskançlık duyguları bir o kadar karşı tarafa fazlalaşır. Fakat eğer bir Akrep burcu karşı tarafı gerçekten kıskanıyorsa sizi kendisine daha da yakınlaştırır ve bunu size asla söylemez. Parapsikoloji alanlarında pek çok Akrep burcu ile karşılaşabilirsiniz.
 
                                                               YAY BURCU (22 KASIM- 21 ARALIK)
 Umudun burcu olan Yay burçlarının, hayatta daima umdukları ve inandıkları bir şeyler vardır. Yeni insanlar ile tanışmayı her ne kadar sevse de zaman zaman yalnız kalmaya ve kendini dinlemeye ihtiyaç duyarlar. Karşı tarafa verdikleri özgürlüğün kendisine de verilmesini isterler. Yeni ülkeler keşfedip yeni diller öğrenmek onlar için çok keyiflidir. Üniversite hayatlarından uzun zaman geçse bile zaman zaman dönüp hatırlayabilirler. Ayrıca akademik açıdan oldukça başarılılardır. Eğer inandıkları bir konuya gönül ile bağlanmışlar ise asla yollarından kimse vazgeçiremez. Ancak çok fazla sorumluk almak istemeyen Yay burçları, başladıkları işlerden kolayca sıkılıp tamamlamadan onlara heves veren başka bir işe atılabilirler. Oldukça pozitif ve neşeli olan Yay burçları, başlarına ne gelirse gelsin umut edecek bir şeyleri kolayca bulabilirler.
 
                                                              OĞLAK BURCU (22 ARALIK- 21 OCAK)
 Doğuştan yönetici konumda olan Oğlak burçları, kaliteden hoşlanırlar ve ciddiyetsizlikten hiç hoşlanmazlar. İnsanları yönetmek ve organize etmekten keyif alırlar. Mükemmeliyetçi yapıları çoğu zaman duygularının önüne geçer ve bazen karşı tarafa karşı çok kırıcı olabilirler. İşkolik olan Oğlak burçları, daima kariyerlerinde en üst pozisyonu hedefler. Başladıkları işi bitirmeden bırakmazlar ve konu iş hayatlarına geldiğinde fazlaca sabırları vardır. Seçtikleri partnerlerinin de yüksek yerlerde olmalarını isterler. Yönetici gezegenleri Satürn olduğundan maalesef empati yetenekleri biraz düşüktür ve karşı tarafı çoğu zaman anlayamazlar. Gelenekçi bir yapıları vardır ve çok fazla hızlı değişikliklerden hoşlanmazlar. Arkadaş ortamlarında, karşı taraflarca soğuk algılanabilirler. Ayrıca çok fazla duygusal insanlardan hoşlanmazlar.
 
                                                               KOVA BURCU (22 OCAK- 19 ŞUBAT)
 Kova burçları, idealist yapıları ve sosyal çevreleri ile dikkat çekerler. Toplu gruplar onlar için biçilmiş kaftandır. Kendilerini sosyal gruplar içerisinde çok rahat ifade ederler. Arkadaşları onlar için oldukça önemlidir. Politika hakkında da pek çok zekice fikirleri olabilir. Kendileri ile çok fazla övünmeyi sevmeyen ve biraz da olsa geri planda hareket etmeyi tercih eden Kova burçları için özgürlük önemli bir olgudur. Kendilerini kısıtlanmış hissettikleri anda yaptıkları işlerde verimleri azalır. Kova burçları insanlık adına bir şeyler yapmaktan onur duyar ancak fazla idealize ettiği düşüncüleri ile günlük hayattaki ilişkileri pek çok kere çelişki içerisine girer. Bu sebeple ikili ilişkilerde karşı tarafı anlamakta zorluk yaşayabilir. Ayrıca Kova burçları anilikleri ve marjinal görünümleri, tutumları ile toplumda dikkat çekebilirler.
 
                                                              BALIK BURCU (20 ŞUBAT- 20 MART)
 Balık burçları hassas yapıları ve melankolik halleri ile ünlüdür. Biraz da sulu göz olmaları muhtemeldir. Oldukça fedakar olan Balık burçlarının, sevdikleri için veremeyecekleri hiçbir şey yoktur. Düşünceli, nazik davranışları ile dikkat çekerler. Ayrıca kendilerine has mistik bir yapıları vardır ve bu da insanları kendilerine çekmelerinde büyük olanak sağlar. Empati yetenekleri fazla gelişmiştir ve karşı tarafın hissettiklerini, tıpkı bir sünger gibi emerek, kendi içlerinde yaşarlar. Balık burçları için hayaller ve rüyalar oldukça önemlidir. Hatta çoğu Balık burcunun haberci rüyalar görmeleri mümkündür. Zodyak kuşağının son burcu ve yöneticisinin Jüpiter olduğu bu burç, sezgisel yetenekleri oldukça güçlü ancak biraz pasif karakterli bir yapıya sahiptir. Bağımlılıklara yatkınlığı onu zor durumlara itebilir. Bu sebeple hayatta iradesini geliştirmelidir.
 Yazar: image/uyeResim/user.png Gizem Güvenç   Tarih: 2019-02-22 07:43:48   Görüntüleme: 1798   Yorum: 0

Benzer Popüler Yayınlarımızı da İnceleyin;


dunya-ve-gunes-sistemi.jpg

Yer Çekimi Bütün Gezegenlerde Aynı mıdır ?

Her gezegende yer çekimi vardır. Yani her gezegen, üzerindeki maddeleri kendine çekmektedir. Peki, biz Mars'a ya da Jupiter'e yolculuk yapsak ne olurdu?

yazar Yaşar Yusuf MUTLU view 3279 comment 1
takvim 2018-05-26 04:48:12


Yapay Zeka Nedir?

Yapay Zeka, insanın düşünme yöntemlerini analiz ederek bunların benzeri yapay yönergeleri geliştirmeye çalışmaktır. Bir bakış açısına göre,programlanmış bir bilgisayarın düşünme girişimi gibi görünse de bu tanımlar günümüzde hızla değişmekte,öğrenebilen ve gelecekte insan zekâsından bağımsız gelişebilecek bir yapay zekâ kavramına doğru yeni yönelimler oluşmaktadır.

yazar TRCodeRooTeR view 2080 comment 1
takvim 2018-02-16 07:32:11


RENKLERIN.jpg

Renklerin İnsan Psikolojisine Etkisi

Renklerin antik çağlardan beri çok katmanlı anlamları olmuştur. Fizyolojik ve psikolojik olarak kullandığımız renkler bizim durumumuzu ortaya koyar ve bizi etkiler. Hatta çalışma ortamında seçilen renkler çalışanların verimini bile etkilemektedir.İnsanları yapacağımız grafik çalışmaları ile etkilemek istiyorsak bunun yolu renklerin insanlar üzerindeki psikolojik etkisini bilmekten geçer.

yazar Gizem Güvenç view 2002 comment 1
takvim 2019-02-17 04:18:05
Yorumunuzu Bırakın

Adınız:
E-Mail:
Yorumunuz:Copyright © 2017-2024 Designed By WebMaster All Rights Reserved.